Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Mały gest jedności przejdź do galerii

Duchowni trzech wyznań chrześcijańskich spotkali się w legnickiej katedrze.

Od wielu lat w diecezji legnickiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczyna się od spotkania przedstawicieli różnych wyznań w legnickiej katedrze. Tegoroczne modlitwy odbyły się 18 stycznia.

W prezbiterium do modlitwy stanęli: bp Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej, ks. Jerzy Gansel, proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii w Legnickiej, ks. Lubomir Worchacz, proboszcz parafii prawosławnej, ks. dr Andrzej Jarosiewicz, delegat biskupa legnickiego ds. ekumenizmu oraz ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej.

W czasie nabożeństwa czytano Pismo Święte, wyznano wspólnie wiarę w Jezusa Chrystusa, modlono się za jedność chrześcijan.

Na koniec głos zabrali przedstawiciele poszczególnych wzyznań. Ks. Jerzy Gansel dziękując za spotkanie nawiązał do hasła tegorocznego Tygodnia: "Czyż Chrystus jest podzielony?"

Warto podkreślić, że w modlitwach wzięło udział nieco więcej osób, niż w poprzednich latach.

Asystę zapewnili alumni Wyższego Seminarium Duchownego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma