Nowy numer 44/2020 Archiwum

Puchar Świata w Jakuszycach tuż, tuż!

Kilkanaście tysięcy kibiców zjawi się jutro na Polanie Jakuszyckiej. Zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym ruszają tuż po południu.

Dziś od 11.00 do 16.00 na trasach weekendowych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach trenowali zawodnicy, którzy już jutro będą tu walczyli o pucharowe punkty. Na trasę wyjechała m.in. Justyna Kowalczyk i Amerykanka Kikkan Randall. Treningowi towarzyszyła gęsta mgła.

Trening odbywał się przy dopingu kibiców, którzy od dziś zapełniają Szklarską Porębę. Największego najazdu fanów narciarstwa biegowego organizatorzy spodziewają się jutro. W piątek wieczorem były jeszcze wolne miejsca noclegowe w Szklarskiej Porębie. Od jutro może być z tym problem.

Policja zaleca, aby osoby, które w dniach trwania zawodów wybierają się na Polanę Jakuszycką, w pierwszej kolejności korzystały z autobusów komunikacji miejskiej i szynobusów. Osoby, które jednak zdecydują się jechać samochodami, muszą je pozostawić na wyznaczonych parkingach w Szklarskiej Porębie.

- Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KPP w Jeleniej Górze. - Zwracamy się również do kierowców tirów z prośbą, aby w dniach trwania zawodów Pucharu Świata wybierali inne przejścia graniczne niż Jakuszyce - Harrachov. Ponadto prosimy również kierowców posiadających CB radia o rozpowszechnienie informacji o mogących wystąpić utrudnieniach w ruchu na tych odcinakach dróg - apeluje rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Podstawowym zadaniem policji będzie utrzymanie przejezdności drogi Jakuszyce - Radomierz oraz uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby.

Program zawodów:

Sobota 18 stycznia

10:00-12:00 - trening oficjalny (10 km techniką klasyczną15 km techniką klasyczną)

12.15 - sprint technika dowolną  - kwalifikacje kobiety/mężczyźni

 14.15  - sprint techniką dowolną - finały kobiety/mężczyźni

 

Niedziela 19 stycznia

9.45 - 15 km stylem klasycznym  - mężczyźni (start masowy)

12.45 - 10 km stylem klasycznym - kobiety (start masowy)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama