Nowy numer 25/2018 Archiwum

Cmentarni wandale za kratami

Legnicka policja zatrzymała już czwartego wandala grasującego na miejskim cmentarzu.

W ręce funkcjonariuszy policji wpadł kolejny mężczyzna, podejrzewany o niszczenie nagrobków na miejskiej nekropolii przy ul. Wrocławskiej.

Zatrzymanie było wynikiem przesłuchania oraz prac operacyjnych po aresztowaniu trzech innych mężczyzn zatrzymanych na początku tygodnia. Chodzi o mieszkańców Legnicy w wieku 17, 21 oraz 22 lat. To oni w wigilię Bożego Narodzenia zniszczyli kilkadziesiąt nagrobków. Podobne czyny dokonali w lutym oraz sierpniu zeszłego roku. Sąd już wydał decyzję o aresztowaniu 21- i 22-latka. 17-latek trafił pod dozór policyjny.

Dzisiejszy zatrzymany ma lat 18. Jest podejrzany o współudział w powyższych przestępstwach. Policjanci klasyfikują je jako znieważenie miejsca spoczynku zmarłego i zniszczenie mienia.

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma