Nowy numer 28/2018 Archiwum

Trzy dni pod siatką

W Lubinie trwają międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów w badmintonie. Udział biorą drużyny 24 europejskich krajów. Od 17-19 stycznia łącznie rozegranych będzie 231 meczów.

Lubin organizuje tą imprezę niejako w zastępstwie. Z przyczyn organizacyjnych mistrzostwa w badmintonie nie mogły się odbyć w płockiej Orlen Arenie, która gościła ten turniej w ostatnich dwóch latach. Wcześniej zawody odbywały się na hali ZAKSY w Kędzierzynie Koźlu.

Ponieważ do turnieju zgłosiły się drużyny 24 krajów - w tym takich potęg w badmintonie jak Niemcy, Holandia, Francja i Bułgaria - w przyszłym roku Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów będą miały kategorię „A”. Oznacza to, że wejdą do elitarnej serii sześciu turniejów tej kategorii.

Mistrzostwa badmintona w Lubinie odbywają się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego. Organizuje je Stowarzyszenie „Sport – Art” przy współpracy lubińskiego Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe” .

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma