Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ochotnicy na szlak!

Masz czas, żeby pomóc promować camino?

Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba zapraszają miłośników camino do współpracy. Chodzi o pomoc w pracach biurowych w siedzibie stowarzyszenia we Wrocławiu.

- Wolontariuszy szukamy w całym kraju, ale akurat do prac biurowych we Wrocławiu lub najbliższych okolicach, bo papiery, biuro właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Oczywiście jeśli byłby chętny z innych części Dolnego Śląska, radość będzie wielka! Ale od czasu do czasu musiałaby ta osoba pojawiać się we Wrocławiu, by to i owo stamtąd wysłać - mówi Emil Mendyk ze stowarzyszenia.

Do obowiązków będzie należało m.in. kontakt mailowy, telefoniczny z punktami informacyjnymi, zbieranie zapotrzebowania od punktów informacyjnych na ulotki, przewodniki itp., wysyłka materiałów do punktów informacyjnych, działanie na rzecz tworzenia nowych punktów oraz prowadzenie listy punktów na stronie internetowej

Druga kategoria ochotników miałaby się zająć opieką nad wybranym przez siebie fragmentem szlaku św. Jakuba. Tak jak to od niedawna robią strażacy z OSP w Gorzycy pod Lubinem. Obowiązków nie ma dużo - trzeba dbać o oznakowanie.

Zainteresowani mogą zapytać o szczegóły pisząc na adres info@camino.net.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama