Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Na Puchar pojedź koleją!

Ze Szklarskiej Poręby Górnej można dojechać na Polanę Jakuszycką szynobusem. Po drodze - dech zapierające widoki i prawdziwa, górska wspinaczka.

Linia ze Szklarskiej Poręby Górnej do Jakuszyc i czeskiego Harrachova, to - zdaniem organizatorów Pucharu Świata - niezwykle malowniczy szlak kolejowy.

- Pokonując tę trasę, pociąg „wspina” się aż 300 metrów w górę, czyli o ponad 60 metrów wyżej, niż wynosi wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie! - zachęcają organizatorzy. - Dodatkowo stacja w Jakuszycach jest najwyżej położoną stacją w Polsce - dodają.

Podróż odbywa się  komfortowymi, nowoczesnymi szynobusami, z których po drodze można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Takie widoki można zobaczyć tylko jadąc pociągiem! A gdyby to nie przekonało jeszcze kibiców Justyny Kowalczyk do skorzystania z szynobusa podczas zawodów Pucharu Świata, to organizatorzy przypominają, że przejazd pomiędzy Szklarską Porębą Górną a Szklarską Porębą Jakuszycami będzie w dniach zawodów bezpłatny!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma