Nowy numer 44/2020 Archiwum

Na Puchar pojedź koleją!

Ze Szklarskiej Poręby Górnej można dojechać na Polanę Jakuszycką szynobusem. Po drodze - dech zapierające widoki i prawdziwa, górska wspinaczka.

Linia ze Szklarskiej Poręby Górnej do Jakuszyc i czeskiego Harrachova, to - zdaniem organizatorów Pucharu Świata - niezwykle malowniczy szlak kolejowy.

- Pokonując tę trasę, pociąg „wspina” się aż 300 metrów w górę, czyli o ponad 60 metrów wyżej, niż wynosi wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie! - zachęcają organizatorzy. - Dodatkowo stacja w Jakuszycach jest najwyżej położoną stacją w Polsce - dodają.

Podróż odbywa się  komfortowymi, nowoczesnymi szynobusami, z których po drodze można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Takie widoki można zobaczyć tylko jadąc pociągiem! A gdyby to nie przekonało jeszcze kibiców Justyny Kowalczyk do skorzystania z szynobusa podczas zawodów Pucharu Świata, to organizatorzy przypominają, że przejazd pomiędzy Szklarską Porębą Górną a Szklarską Porębą Jakuszycami będzie w dniach zawodów bezpłatny!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama