GN 43/2020 Archiwum

Górnicze koncerty w świątyniach

KGHM po raz kolejny organizuje dwa koncerty pod wspólnym tytułem „Gala Noworoczna”. Koncerty odbędą się 17 stycznia o godz. 18.00 w legnickiej katedrze oraz 18 stycznia o godz. 17.00 kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

Jak poinformował departament Komunikacji KGHM, w koncertach udział wezmą artyści polskiej i międzynarodowej sceny opery: Wioletta Chodowicz (sopran) i Marcin Bronikowski (baryton) oraz znane postaci muzyki rozrywkowej: Justyna Steczkowska i Piotr Kupicha.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Miasta Tychy wraz z muzykami z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z Katowic pod dyrekcją Marka Mosia. Gale poprowadzi Tomasz Kamel. Koncerty to specjalnie przygotowane dla KGHM produkcje. W ich repertuarze znajdą się m.in. najpiękniejsze polskie kolędy, utwory świąteczne i filmowe, a wszystko to w nowych aranżacjach.

- Gale Noworoczne to integralna część naszego kalendarza firmowych tradycji. Organizujemy je z myślą o naszych pracownikach, ich rodzinach oraz mieszkańcach regionu Zagłębia Miedziowego - powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM. - Dotychczasowe produkcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc w świątyniach naszego regionu rzeszę wiernych słuchaczy. Mamy nadzieję, że również tegoroczne produkcje pozostaną niezapomniane i dostarczą wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Część miejsc siedzących będzie zarezerwowana dla osób z zaproszeniami. W świątyniach będą również dostępne miejsca siedzące dla osób bez zaproszeń. Ilość wszystkich miejsc siedzących jest ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama