Nowy numer 25/2018 Archiwum

Górnicze koncerty w świątyniach

KGHM po raz kolejny organizuje dwa koncerty pod wspólnym tytułem „Gala Noworoczna”. Koncerty odbędą się 17 stycznia o godz. 18.00 w legnickiej katedrze oraz 18 stycznia o godz. 17.00 kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

Jak poinformował departament Komunikacji KGHM, w koncertach udział wezmą artyści polskiej i międzynarodowej sceny opery: Wioletta Chodowicz (sopran) i Marcin Bronikowski (baryton) oraz znane postaci muzyki rozrywkowej: Justyna Steczkowska i Piotr Kupicha.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Miasta Tychy wraz z muzykami z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z Katowic pod dyrekcją Marka Mosia. Gale poprowadzi Tomasz Kamel. Koncerty to specjalnie przygotowane dla KGHM produkcje. W ich repertuarze znajdą się m.in. najpiękniejsze polskie kolędy, utwory świąteczne i filmowe, a wszystko to w nowych aranżacjach.

- Gale Noworoczne to integralna część naszego kalendarza firmowych tradycji. Organizujemy je z myślą o naszych pracownikach, ich rodzinach oraz mieszkańcach regionu Zagłębia Miedziowego - powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM. - Dotychczasowe produkcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc w świątyniach naszego regionu rzeszę wiernych słuchaczy. Mamy nadzieję, że również tegoroczne produkcje pozostaną niezapomniane i dostarczą wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Część miejsc siedzących będzie zarezerwowana dla osób z zaproszeniami. W świątyniach będą również dostępne miejsca siedzące dla osób bez zaproszeń. Ilość wszystkich miejsc siedzących jest ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma