Nowy numer 46/2019 Archiwum

Tajemnica Boga?

Orszaki mają jakąś moc, która zmienia nam rzeczywistość.

Tajemnicą Boga jest to, dlaczego Jezus narodził się akurat w grudniu. Tak samo tajemnicą pozostaje fakt, że narodziny Boga-Człowieka przypadły w takiej a nie innej sytuacji politycznej, społecznej i religijnej. Ale Jezus do nas przyszedł i zmienił nasz świat.

Nie mogę zapomnieć twarzy osób z Orszaków Trzech Króli. Jest w tym jakaś tajemnica, że ludziom chce się wychodzić z domu w ten styczniowy dzień. Nie dość że wychodzą to jeszcze na ich twarzach widać autentyczną radość z faktu maszerowania w Orszaku Trzech Króli.

Socjolog powie, że Orszak daje nam poczucie wspólnotowości. Znawca religii, że to wyraz naszej wiary. Politolog, że to forma manifestacji poglądów społecznych. Co innego wymyśli historyk oraz psycholog.

Ja wiem jedno - jeżeli jest to w zamyśle Boga, to On w tej tajemnicy zbuduje jakieś dobro dla naszego świata. A na pewno zmieni Orszakami jego oblicze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama