Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wydarzyło się w tym roku... (cz. 1)

Oto przypomnienie kilku najważniejszych wydarzeń A.D. 2013 w diecezji legnickiej.

W tej części proponujemy przegląd kalendarium z pierwszego kwartału mijającego roku.

6 stycznia 2013 r. - Kolejny raz przez naszą diecezję przeszły Orszaki Trzech Króli. I znowu było ich więcej niż rok wcześniej. Relacje z pochodów m.in. w Lubinie, Legnicy oraz Rząsinach znajdą państwo tutaj.

12-13 stycznia - Kard. Vinko Puljic z Sarajewa w Bośni i Hercegowinie odwiedził Bolesławiec. Spotkał się tam z polskimi reemigrantami, którzy w 20-leciu międzywojennym zamieszkiwali dzisiejszą Bośnię i Hercegowinę. Relację ze spotkania znajdą państwo tutaj.

18 stycznia - Papież Benedykt XVI powołał nowego ordynariusza diecezji Dresden- Meissen. (informacja).

29 stycznia - Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli zadebiutował w polskim parlamencie. Relacja z debaty o wolnej niedzieli - tutaj.

23 lutego - Księża przewodnicy Pieszej Pielgrzymki Legnickiej z wizytą w podziemnej kopalni soli w ZG Polkowice-Sieroszowice. Reportaż z pobytu - kliknij.

23 marca - W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbyła się konferencja poświęcona problemowi in vitro - (tutaj).

24 marca - W V Marszu dla Życia wzięło udział prawie 3 tys. osób. Zdjęcia oraz relacja znajduje się tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma