Nowy numer 28/2018 Archiwum

Świąteczny bilans na drogach

Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących - oto bilans trzech dni tegorocznych świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.

Jak podaje st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia minęły na drogach województwa dolnośląskiego bardzo spokojnie.

- W ciągu trzech dni świąt odnotowano w naszym regionie zaledwie osiem wypadków. W związku z nimi rannych zostało łącznie 11 osób. Co najważniejsze, nikt w tych wpadkach drogowych nie zginął. Niestety mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, policjanci zatrzymali 41 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu - mówi asp. Petrykowski.

- Dla porównania rok temu podczas świąt zanotowaliśmy na Dolnym Śląsku 12 wypadków drogowych, w których rannych było16 osób. Wtedy również nikt w tych wypadkach nie zginął, ale policjanci zatrzymali 35 nietrzeźwych kierowców - przypomina policjant.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma