Nowy numer 28/2018 Archiwum

300 okazji do spotkań przejdź do galerii

Z makaronu, piernika, papieru i słomy - takie szopki brały udział w konkursie TPD.

tegoroczna edycja konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową w Legnicy już za nami. Zwyciężczynią została Samanta Kościńska ze Szkoły Podstawowej w Kaskach pod Warszawą. Na konkurs dotarło ponad 300 szopek i ponad 140 stroików. To absolutny rekord.

- Pamiętam, jak zaczynaliśmy organizować konkurs. Było to w 1989 roku. Wpłynęło wówczas tylko 17 prac. A dzisiaj? Proszę, ponad 300. Zawsze premiowaliśmy prace wykonane własnymi siłami. Ich tworzenie ma być okazją do spotkań w rodzinie i do spędzania czasu z dziećmi - mówił Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Tabelka z wynikami znajduje się na stronie internetowej legnickiego TPD (tutaj). Nagrodzono ponad 80 prac. W okresie bożonarodzeniowym będzie można je zobaczyć m.in. w Muzeum Miedzi oraz w kościołach pw. św. Jacka i pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma