Nowy numer 21/2018 Archiwum

Orszaki coraz bliżej...

W diecezji trwają przygotowania do przyszłorocznego Orszaku Trzech Króli. Lubin weźmie w nich udział już po raz drugi.

Tutaj organizuje go Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio razem z Liceum Salezjańskim im. św. Jana Bosko oraz we współpracy z Urzędem Miejskim.

- Pragniemy, by w tę imprezę włączyły się dzieci, młodzież i dorośli z Lubina i okolic. Wydarzenie służyć będzie uczczeniu święta religijnego, a także promocji wartości chrześcijańskich wśród mieszkańców miasta - mówi ks. Marcin Kozyra, dyrektor gimnazjum salezjańskiego.

Orszak organizują ludzie, którzy chcą po prostu przyjść, pobyć z sobą, wspólnie śpiewać kolędy i pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi.

- Orszak to otwartość i gościnność taka sama jak ta w Betlejemskiej Stajence. Piękno Orszaku polega na prostocie i prawdzie: odtwarzamy wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat - dodaje ks. Kozyra.

Do lubińskiego Orszaku Trzech Króli zaproszeni są wszyscy: wierzący i niewierzący. Mile widziany jest każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma