Nowy numer 48/2020 Archiwum

Trzy nowe zezwolenia od SSEMP

Wepa Professional Piechowice SA i Dr. Schneider Automotive Polska z Radomierza zatrudnią dodatkowo prawie pół tysiąca osób.

Wepa to światowy gigant w branży papierniczej. - Ta firma jest przykładem globalnego gracza, który swój sukces zawdzięcza zarówno trafnej lokalizacji przedsięwzięcia, jak i kapitałowi ludzkiemu - powiedziała podczas gali wręczenia zezwoleń Iwona Krawczyk, prezes zarządu SSEMP. 

Wepa Professional Piechowice S.A. otrzymała zezwolenie w związku z planowanym nowym zadaniem inwestycyjnym - zakupem maszyn i urządzeń oraz przeprowadzeniem prac budowlanych. Firma zatrudniać będzie 360 0sób.

Związane jest to z rozpoczęciem produkcji papieru tissue oraz dostosowaniem infrastruktury technicznej zakładu do nowych zadań produkcyjnych.To 102. zezwolenie wydane przez kamiennogórską strefę.

103. i 104. zezwolenie przekazano spółce z o.o  Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. z Radomierza. - Ten światowy holding przemysłu motoryzacyjnego w ramach swoich kolejnych dwóch zezwoleń zamierza realizować innowacyjne projekty na kwotę do 176,5 mln złotych i zatrudnić minimum 80 osób. Pozwoli to osiągnąć poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwie blisko 900 osób - powiedziała prezes Iwona Krawczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama