Nowy numer 21/2018 Archiwum

Trzy nowe zezwolenia od SSEMP

Wepa Professional Piechowice SA i Dr. Schneider Automotive Polska z Radomierza zatrudnią dodatkowo prawie pół tysiąca osób.

Wepa to światowy gigant w branży papierniczej. - Ta firma jest przykładem globalnego gracza, który swój sukces zawdzięcza zarówno trafnej lokalizacji przedsięwzięcia, jak i kapitałowi ludzkiemu - powiedziała podczas gali wręczenia zezwoleń Iwona Krawczyk, prezes zarządu SSEMP. 

Wepa Professional Piechowice S.A. otrzymała zezwolenie w związku z planowanym nowym zadaniem inwestycyjnym - zakupem maszyn i urządzeń oraz przeprowadzeniem prac budowlanych. Firma zatrudniać będzie 360 0sób.

Związane jest to z rozpoczęciem produkcji papieru tissue oraz dostosowaniem infrastruktury technicznej zakładu do nowych zadań produkcyjnych.To 102. zezwolenie wydane przez kamiennogórską strefę.

103. i 104. zezwolenie przekazano spółce z o.o  Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. z Radomierza. - Ten światowy holding przemysłu motoryzacyjnego w ramach swoich kolejnych dwóch zezwoleń zamierza realizować innowacyjne projekty na kwotę do 176,5 mln złotych i zatrudnić minimum 80 osób. Pozwoli to osiągnąć poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwie blisko 900 osób - powiedziała prezes Iwona Krawczyk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma