Nowy numer 25/2018 Archiwum

To już pewnie - S3 do kosza

Rząd zdecydował - trasy szybkiego ruchu z Legnicy do Lubawki na razie nie będzie.

Najnowsze informacje z prac rządu RP wskazują, że pieniądze przeznaczone na budowę tej trasy zostaną przeznaczone na budowę południowej obwodnicy Warszawy. Wnioskowało o to Ministerstwo Transportu, wykreślając S3 z planu budowy dróg na rok 2015.

Komentatorzy wskazują, że jest to pokłosie walki na obietnice przed referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Strona rządowa tłumaczy, że jest to jednak wina Czechów. Ci mieli zawiesić prace nad swoją trasą, która miała startować z Lubawki. Budowa naszego odcinka, według strony rządowej, jest inwestycją, która nie ma w takim razie sensu.

Niezagrożony jest za to odcinek z Nowej Soli do Legnicy. Właśnie trwają prace nad przetargami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest na etapie oceny złożonych ofert. Decyzję poznamy na wiosnę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma