GN 28/2018 Archiwum

Awaria nie taka groźna

Po przewróceniu się jednego z kominów elektrociepłowni, bolesławiecki ZEC podjął decyzję o utrzymaniu dostaw ciepła dla mieszkańców miasta.

W czwartek, 5 grudnia w wyniku porywistego wiatru runął stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Mimo tego Ciepłownia Centralna przy ul. Gałczyńskiego  ciągle pracuje, utrzymując prawidłowe ciśnienie i temperaturę wody zasilającej miejską sieć ciepłowniczą.

Aktualnie nie ma zagrożenie przerwania dostaw ciepła. Zgodę na eksploatację ciepłowni wydał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Po przewróceniu komina nienaruszone pozostały kanały odprowadzające spaliny z kotła oraz pierwszy segment komina. Teraz odprowadzanie spalin odbywa się na wysokości 9 m zamiast 45. 

Uszkodzeniu nie uległy systemy oczyszczania spalin. Stężenia tlenków azotu oraz dwutlenku siarki nie przekraczają dopuszczalnych norm. Zarząd ZEC zapowiedział pilne działania w celu jak najszybszego odtworzenia komina. Nadzór budowlany powołał komisję do zbadania przyczyn i skutków wypadku.

ZEC zajmuje się wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania  oraz ciepłej wody użytkowej na terenie Bolesławca. ZEC zaopatruje w ciepło jedną trzecią miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma