Nowy numer 25/2018 Archiwum

Medale dla ratowników

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Medale za Ofiarność i Odwagę odebrali górnicy z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego.

W uroczystościach barbórkowych organizowanych 3. grudnia w Warszawie wzięła udział liczna delegacja pracowników kopalni Rudna. Wśród nich byli kierownicy akcji ratowniczej z 19. marca br. podczas której uratowano 19 górników Rudnej.

Miedziowe Zagłębie reprezentowała orkiestra górnicza ZG Rudna oraz delegacja górników z pocztem sztandarowym, razem prawie siedemdziesiąt osób.

Wśród nich Artur Kosiński - zastępowy zastępu ratowników, górnik operator samojezdnych maszyn górniczych przodkowych i nadsztygar górniczy Jarosław Kowalik, kierownik akcji na dole. Prezydent uhonorował ich Medalami za Ofiarność i Odwagę.

Mirosław Laskowski, dyrektor Zakładów Górniczych Rudna, który odpowiadał za prowadzenie całej akcji, został wyróżniony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenia wręczono podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Wcześniej, o godzinie 14, w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela odprawiono uroczystą Mszę świętą. Po jej zakończeniu górnicy z udziałem orkiestr przemaszerowali do Pałacu Prezydenckiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma