Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kontrole ciężarówek pod Bautzen

Kolejny raz zgorzeleccy policjanci wspólnie z niemieckimi funkcjonariuszami wspólnie patrolowali drogi. Tym razem działali na terenie Saksonii.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na pojazdy ciężarowe i dostawcze. Sprawdzali, czy kierujący nimi nie przekraczają dopuszczalnej masy przewożonych towarów oraz czy nie popełniają innych wykroczeń.

W trakcie wspólnych działań policjanci wykorzystywali specjalistyczne pojazdy, zakupione w ramach unijnego projektu „Poprawa płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych”.

Kupno tych pojazdów było możliwe dzięki wspólnej inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz z Polizeidirektion Oberlausitz - Niederschlesien Görlitz. Łącznie kupiono siedem pojazdów, a wartość całego projektu przekroczyła 2,5 miliona złotych, z czego 85 proc. zostało sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma