Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Barbórka u prezydenta RP

Kierownicy akcji ratowniczej z 20 marca br., kiedy uratowano 19 górników kopalni "Rudna", będą gośćmi Barbórki, zorganizowanej u prezydenta Komorowskiego.

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego  w uroczystościach barbórkowych organizowanych 3 grudnia w Warszawie weźmie udział delegacja górników z KGHM, pracowników kopalni Rudna. Wśród nich będą kierownicy akcji ratowniczej z 20 marca br. podczas której uratowano 19 górników Rudnej.

Miedziowe Zagłębie będzie także reprezentować orkiestra górnicza ZG Rudna oraz delegacja górników z pocztem sztandarowym - razem prawie siedemdziesiąt osób. Wśród nich mechanik sprzętu ratowniczego Adam Kosiński i nadsztygar górniczy Jarosław Kowalik - kierownicy akcji ratowniczej z 20 marca.

Prezydent uhonorował ich Medalami za Ofiarność i Odwagę. Dyrektor Zakładów Górniczych Rudna, który odpowiadał za prowadzenie całej akcji, został wyróżniony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenia zostaną wręczone o godzinie 16.00 podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Wcześniej, o godzinie 14.00, w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela (Stare Miasto w Warszawie, ul. Świętojańska 8) odbędzie się uroczysta Msza św. Po jej zakończeniu górnicy z udziałem orkiestr przemaszerują do Pałacu Prezydenckiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma