Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Święto patronalne apostolstwa świeckich przejdź do galerii

Bp Marek Mendyk: Nie wolno nam bezczynnie, biernie gapić się na przerażające widowisko urządzane na naszych oczach w Polsce!

W legnickiej katedrze spotkali się członkowie trzech organizacji apostolatu świeckich: Eucharystycznego Ruchu Młodych, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest dla nich świętem patronalnym.

W homilii bp Marek Mendyk wskazał na potrzebę aktywnego i odważnego dzielenia się doświadczeniem wiary w życiu publicznym. Zachęcał do wybierania do najwyższych władz ludzi, którzy nie będą lekceważyli obywateli. Od tego zależy zwycięstwo dobra. Biskup nawiązał przy tym do sceny z dzisiejszej Ewangelii.

Pod koniec liturgii kandydaci na członków KSM złożyli przed biskupem przyrzeczenie. Powołano też dwa nowe oddziały tej organizacji: przy par. pw. św. Jacka w Legnicy oraz przy par. pw. Narodzenia NMP w Wielowsi.

Ks. Janusz Wilk, asystent KSM, podziękował Katarzynie Łasek za siedem lat pełnienia funkcji prezesa KSM. Zgodnie ze statutem członkowie organizacji wybrali trzy osoby, spośród których biskup ordynariusz wyznaczy nowego prezesa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy