Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jedzie pociąg na-resz-cie!

Prawie pięćset osób skorzystało z promocyjnego przejazdu na trasie z Piechowic do Szklarskiej Poręby. Od połowy grudnia stałe połączenie kolejowe skomunikuje Szklarską Porębę z resztą Polski.

Prace remontowe na tej trasie trwały ponad półtora roku. Linia nr 311 została całkowicie przebudowana. I choć modernizacja pochłonęła aż 34 mln złotych (w tym dotacja unijna wyniosła ponad 21 mln zł), to za te pieniądze wymieniono torowisko na odcinku prawie 12 km, wyremontowano sześć rozjazdów i przejazdów, przebudowano jeden most i perony dworcowe.

Jak zapewniają przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dzięki tym inwestycjom skróci się przejazd z Wrocławia do Szklarskiej Poręby. Teraz wynosić ma 3 godziny i 20 minut. W weekendy na trasie nr 311 kursować będzie „Impuls” – najnowszy i najnowocześniejszy skład Kolei Dolnośląskich.

To właśnie nim przyjechali turyści do Szklarskiej Poręby podczas inauguracyjnego przejazdu. W składzie „Impulsa” znajdują się odrębne miejsca na narty oraz rowery. Toaleta wyposażona jest w przewijak dla dzieci. Dzięki zastosowaniu niskiej podłogi i przebudowanym peronom, z e składu mogą korzystać niepełnosprawni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy