Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bp Vokál reprezentantem KE Czech

W Brukseli obraduje Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej. Konferencję Episkopatu Czech reprezentuje bp Jan Vokál, ordynariusz diecezji Hradec Králové.

Trzydniowe (13-15.11.) obrady delegatów tym razem koncentrują się wokół tematu uchodźców i imigrantów.

Jak informuje Petr Suchomel, sekretarz bp. Vokála, hierarchowie zajmują się typowo „brukselskimi” tematami - przyznawaniem azylu politycznego, integracją społeczną oraz możliwościami pomocy ze strony Kościoła.

Temat migracji i uchodźców jest w ostatnim czasie podnoszony przez papieża Franciszka, który odwiedził niedawno włoską wyspę Lampedusa, symbol nielegalnej imigracji z Afryki do Europy. Wezwał tam wszystkich chrześcijan do większego angażowania się w udzielanie pomocy uchodźcom.

Bp Jan Vokál został wybrany delegatem czeskiego Episkopatu jeszcze w lecie. Zastąpił bp. Jana Baxanta, ordynariusza diecezji Litomierzyce. W Brukseli komisji biskupów z krajów Unii Europejskiej przewodniczy niemiecki kardynał Reinhard Marx.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma