GN 3/2021 Archiwum

Debata o wolnej niedzieli

Przyjdź i wypowiedz się - zachęcają organizatorzy sobotniego spotkania w Legnicy.

W sobotę 16 listopada w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbędzie się debata publiczna o świętej i wolnej niedzieli. Startuje o 11.00.

Organizatorem jest Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli. Sekretarz Ruchu ks. Bogusław Drożdż mówi, że zaproszenie jest skierowane do wszystkich.

- Chcemy wsłuchać się w głosy osób, które są zainteresowane tematem wolnej niedzieli. Jest to dla nas ważne. Zapraszamy członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, pracowników sklepów, a także właścicieli czy przedstawicieli sklepów wielkopowierzchniowych - mówi kapłan.

Ruch odniósł już kilka sukcesów m.in. zorganizował w Sejmie RP i Senacie RP konferencje o pracy w niedzielę. Idea odświętnego charakteru Dnia Pańskiego zyskuje co raz większą grupę zwolenników. Zarówno w kręgach kościelnych jak i związków zawodowych. Nie mniej ciągle ważna pozostaje diecezji legnicka. Miejsce, gdzie promowania świętej niedzieli się narodziła.

Ks. Bogusław Drożdż mówi, że zmiana prawa nie jest głównym celem Ruchu.

- Debaty nie można zawężać do jakiś krótkoterminowych celów. Nam zależy na tym, żeby widzieć ją w kontekście promowania świętości niedzieli. Tak samo jak nasze spotkania w parlamencie. Naszym celem nie jest sama zmiana prawa, lecz uczenie Bożego sposobu przeżywania Dnia Pańskiego - tłumaczy kapłan.

W przerwie debaty wystąpią tancerze z grupy Flesz działającej przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama