Nowy numer 3/2021 Archiwum

W kamiennogórskiej strefie przybędzie firm

Dwa kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Małej Przedsiębiorczości przygotowuje zarząd spółki w Kamiennej Górze.

- Lada moment w powiecie jeleniogórskim zarząd kamiennogórskiej strefy wyda 102. i 103. zezwolenie - poinformowała Iwona Krawczyk, prezes kamiennogórskiej strefy.

Wkrótce w Jeleniej Górze ma powstać nowy zakład należący do Grupy Furstenberg Holz, specjalizującej się w produkcji drewnianych opakowań przemysłowych dla branż motoryzacyjnej oraz budowy maszyn i urządzeń. Natomiast w Piechowicach reinwestuje WEPA Professional S. A., firma z kamiennogórskiej strefy wdrażająca innowacyjne technologie na rynku papierniczym.

W ramach prac reinwestycyjnych powstaną m. in. nowoczesna linia technologiczna, hala magazynowa i łącznik logistyczny. W Radomierzu swój zakład rozbudowuje Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o., specjalizujący się między innymi w innowacyjnych systemach wentylacyjnych. Pozwolenia dla dwóch kolejnych inwestorów w strefie zwiększyłyby ich liczbę do 103. Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości trwają obecnie prace budowlane przy przebudowie prawie 700 metrów drogi zbiorczej, na odcinku od drogi krajowej nr 94 do firmy Rena Polska sp. z o.o.

W kamiennogórskiej strefie przybędzie firm   Na autostradzie pojawiły się oznakowania informujące o zjazdach do strefy KSSEMP

- Wykonywane prace mają kluczowe znaczenie dla inwestorów z podstrefy Wykroty - Nowogrodziec, jak i ich kooperantów. Zapewnią skomunikowanie całej naszej podstrefy z drogą krajową Bolesławiec – Zgorzelec – tłumaczy prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Nie bez znaczenia jest także budowa całego systemu oznaczeń drogowych przy autostradzie A4, z uwzględnieniem węzła w Godzieszowie, znacznie ułatwiającego dojazd do zlokalizowanych tam zakładów w podstrefach Wykroty – Nowogrodziec i Lubań.

Dzięki współpracy kamiennogórskiej strefy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i gminą Piechowice, bezpośrednio z drogi krajowej nr 3 będzie można dojechać do zakładu WEPA Professional S. A. Jest już koncepcja nowej drogi. Gmina Piechowice wyznaczyła w planie zagospodarowania przestrzennego teren, a Urząd Marszałkowski widzi tę inwestycję w nowej perspektywie finansowania. W kosztach chce partycypować właściciel spółki WEPA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama