Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podsumowanie akcji "Znicz 2013"

Choć od czwartku do niedzieli (31.10.-03.11.) na dolnośląskich drogach było mniej wypadków niż w niż w ub. roku, to jednak policjanci zatrzymali aż 102 nietrzeźwych kierowców.

– Najbezpieczniejszym dniem w tym okresie był dzień Wszystkich Świętych – mówi st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

– W piątek na drogach naszego województwa, mimo dużego natężenia ruchu, doszło zaledwie do czterech wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Tutaj również odnotowano mniej wypadków i rannych niż w roku ubiegłym – dodaje Petrykowski.

Niestety od czwartku do niedzieli zdarzyły się aż 24 wypadki, w których 31 osób odniosło obrażenia, a cztery osoby zginęły.

Dla porównania w ub. roku w ciągu czterech podobnych dni było 31 wypadków, w których 35 osób było rannych, a dwie zginęły. Funkcjonariusze zatrzymali w tamtym roku więcej pijanych kierowców – 113.

– W tym roku do kilku zdarzeń doszło m.in. w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze – śliska nawierzchnia i miejscami porywisty wiatr – mówi asp. Petrykowski.

Policjanci kontrolowali trzeźwość, prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów. Kontrole na drogach wspierane były przez policyjne patrole powietrzne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama