Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odeszli do Pana... Ludzie gór

Co roku od ponad 20 lat odprawiana jest w górach Sokolich Msza św. za tych, którzy z gór nie wrócili.

Lista polskich taterników, alpinistów, himalaistów, ratowników górskich, czy mówiąc wprost - ludzi gór, którzy wprost z nich odeszli do wieczności, z każdym rokiem się powiększa. Pamięć o nich jest jednak stale pielęgnowana w sercach ich przyjaciół, rodzin i znajomych.

Co roku spotykają się oni pod "Skałką nad ogniskiem" na górze Sokolik, aby uczestniczyć we Mszy św. za dusze tych, co z gór nie powrócili. Modlitwa odbywa się także za tych wszystkich, którzy w ciągu życia z górami byli związani pasją i miłością, ale zmarli nie mogąc ich zobaczyć.

W tym roku Msza św. odprawiana będzie o godz. 18.00, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli 2 listopada. Jak wyjaśnia ks. Michał Gołąb, diecezjalny duszpasterz ratowników i przewodników górskich, zamiast kazania odbędzie czytanie wypominków z nazwiskami zmarłych ludzi gór.

- Tych nazwisk jest już około stu. Będą czytane w kolejności chronologicznej - mówi.

Msze św. na górze Sokolik organizowane są od przeszło dwudziestu lat. Organizatorzy spotkania serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do modlitwy za dusze ludzi gór.

Po Mszy św. odbędzie spotkanie przy herbacie, przygotowane na "Taborisku pod Krzywą". Ks. Gołąb przypomina osobom, które chciałyby wziąć udział we Mszy św. wypominkowej na Sokoliku, żeby nie zapomnieli o dobrych butach, ciepłej odzieży górskiej oraz własnym źródle światła.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama