Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koniec poniewierki

Osiedle dla powodzian z 2010 r. to zespół trzech bloków przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej. 82 mieszkania komunalne gmina budowała trzy lata.

Standard wszystkich mieszkań jest bardzo wysoki. Składa się na niego m. in. sieć internetowa i domofonowa, oświetlenia i gniazd wtykowych.

Zainstalowano także centralne ogrzewanie z oddzielnym podzielnikami ciepła węzłem dla każdego budynku, platformy dla niepełnosprawnych oraz oświetlenie przylegającego trenu.

Rodziny, które właśnie się do nich wprowadzają, do tej pory zajmowały mieszkania zastępcze.

Mogłyby wprowadzić się wcześniej, niestety pierwotny wykonawca, który zaproponował najniższą cenę w przetargu, nie zrealizował wszystkich zadań i zszedł z placu budowy.

Znalezienie kolejnego wydłużyło czas budowy, wpłynęło także na zwiększenie kosztów inwestycji.

Ostatecznie kosztorys inwestorski wyniósł prawie 19 mln złotych, zamiast planowanych dwunastu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma