Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jest książka. Będą talerze?

Bolesławiecka ceramika od dawna cieszy się popularnością w Europie i USA. Teraz książka o kamionce zdobywa przebojem dalekowschodni rynek wydawniczy.

Niedawno Bolesławiec odwiedziła delegacja japońskiej firmy Kersen INC. CEO. Japończycy zbierali materiały nt. wytwórczości ceramicznej w mieście.

Goście zwiedzili miasto, odwiedzili także zakłady ceramiczne, zapoznając się z technologią i bogatym asortymentem produkcji. W Muzeum Ceramiki zapoznali się z historią rzemiosła garncarskiego oraz obejrzeli eksponaty powstałe w Bolesławcu od XIII-XX w.

Ostatecznym efektem wizyty jest publikacja „Ceramika z Bolesławca” – jedyna w Japonii książka poświęcona w całości bolesławieckiej ceramice.

Ciekawostką jest to, że spotkała się tam z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. O jej popularności świadczy pierwsze miejsce w rankingu popularności w swojej kategorii na japońskiej stronie Amazon.

O swoistej modzie na bolesławiecką kamionkę świadczą również dwie wizyty telewizji japońskiej w Bolesławcu, ostatnia latem tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama