Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wypadek w ZG Polkowice-Sieroszowice

W należących do KGHM Polska Miedź Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice, na głębokości 740 m, doszło do detonacji materiałów wybuchowych.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (21/22.10). Jak poinformowała Jolanta Talarczyk, rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego, miała wtedy miejsce niekontrolowana detonacja materiału wybuchowego w otworze strzałowym.

„Trzech pracowników wykonujących roboty strzałowe zostało lekko rannych” – podała w informacji dla PAP Jolanta Talarczyk. Rannych górników przewieziono do lubińskiego szpitala. Przyczyny wypadku bada komisja Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu.

To już drugi w tym roku wypadek przy robotach strzałowych w kopalniach należących do KGHM. W lutym w ZG Rudna zginął operator maszyny, który podczas zabezpieczania stropu natrafił na stary materiał wybuchowy. Roboty strzałowe są jednymi z najniebezpieczniejszych w górnictwie. W ciągu roku w kopalniach KGHM zużywa się ok. 15 tys. ton materiałów wybuchowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma