Nowy numer 3/2021 Archiwum

Straż Graniczna studiuje różnice kulturowe

"Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z ich powrotami" - to nazwa studiów podyplomowych, przygotowanych wspólnie przez pograniczników i UKSW.

Jeszcze w połowie tego roku przedstawiciele Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, podpisali umowę o wspólnym przygotowaniu i prowadzeniu studiów podyplomowych.

Jak wyjaśnia mjr. SG Joanna Woźniak z OSS SG w Lubaniu, celem studiów będzie przybliżenie komunikacji międzykulturowej, społecznej i kulturalnej.

– Chcemy także zwracać uwagę na różnice pomiędzy kulturą rodzimą a kulturą wybranych obszarów Azji Centralnej, Kaukazu, Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Subsaharyjskiej – wyjaśnia mjr. Joanna Woźniak. – Szczególnie zależy nam na uwzględnieniu czynników warunkujących możliwość powrotu imigrantów do ojczystego kraju.

Studia przeznaczone są dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej oraz przedstawicieli innych instytucji zajmujących się bezpośrednio sprawami związanymi z problematyką cudzoziemców. Zajęcia są prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Obok pograniczników biorą w nich udział m. in. urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Zajęcia są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama