Nowy numer 33/2018 Archiwum

Straż Graniczna studiuje różnice kulturowe

"Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z ich powrotami" - to nazwa studiów podyplomowych, przygotowanych wspólnie przez pograniczników i UKSW.

Jeszcze w połowie tego roku przedstawiciele Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, podpisali umowę o wspólnym przygotowaniu i prowadzeniu studiów podyplomowych.

Jak wyjaśnia mjr. SG Joanna Woźniak z OSS SG w Lubaniu, celem studiów będzie przybliżenie komunikacji międzykulturowej, społecznej i kulturalnej.

– Chcemy także zwracać uwagę na różnice pomiędzy kulturą rodzimą a kulturą wybranych obszarów Azji Centralnej, Kaukazu, Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Subsaharyjskiej – wyjaśnia mjr. Joanna Woźniak. – Szczególnie zależy nam na uwzględnieniu czynników warunkujących możliwość powrotu imigrantów do ojczystego kraju.

Studia przeznaczone są dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej oraz przedstawicieli innych instytucji zajmujących się bezpośrednio sprawami związanymi z problematyką cudzoziemców. Zajęcia są prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Obok pograniczników biorą w nich udział m. in. urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Zajęcia są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma