Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowe Detroit w Miękini?

Polskie Radio Wrocław donosi, że amerykański gigant motoryzacyjny chce wybudować pomiędzy Legnicą a Wrocławiem fabrykę aut.

W tamtym miejscu Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada ok. 450 ha gruntów pod inwestycje. Amerykanie, których przedstawiciele pojawili się w tym miejscu już po raz trzeci, są ponoć zainteresowani zakupem 350 ha.

Niepotwierdzone informacje mówią o powstaniu w tym miejscu fabryki małych samochodów, która może dać nawet 10 tys. nowych miejsc pracy!

Nie ma na razie informacji, który z amerykańskich koncernów chce podjąć się tego wyzwania. W grę wchodzą: General Motors (ma fabrykę w Gliwicach), Ford (ma fabrykę w niemieckiej Koloni oraz Chrysler. Ten amerykański koncern należy do Fiata, który ma zakład w Tychach.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, szczegóły inwestycji mogą być znane na przełomie roku 2013 i 2014.

Do tej pory w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstało ok. 10 tys. miejsc pracy. Według szacunków, każde z nich tworzy cztery inne miejsca poza strefą.

Do terenów LSSE należy m.in. obszar byłego lotniska w Legnicy, a także działki m.in. w miejscowościach Chojnów, Krzywa, Lubin, Głogów, Legnickie Pole, Miękinia i Złotoryja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma