Nowy numer 25/2018 Archiwum

Krew w samą porę

Przez dwa dni (14-15. 10.) oddawano krew w lubańskim Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej. To odpowiedź na dramatyczny apel szpitali.

- W murach naszej szkoły gościła załoga ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu - mówi mjr SG Joanna Woźniak, naczelnik Wydziału Prezydialnego OSS SG.

- Na pochwałę zasługują młodzi uczniowie naszego ośrodka oraz mieszkańcy Lubania, którzy przyłączyli się do akcji. Tym bardziej że podczas akcji organizatorzy odebrali sygnały i apele z dolnośląskich szpitali, gdzie dramatycznie brakuje krwi - zaznacza.

Dzięki dwudniowej akcji do centrum krwiodawstwa trafiło ponad 24000 ml życiodajnego płynu. Kolejna okazja do honorowego oddania krwi w Lubaniu już 7-8 listopada. Odbędzie się pod hasłem „Nasza krew - nasza ojczyzna”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma