Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Komisja na "tak"

Senacka komisja pozytywnie zarekomendowała petycj o zmianę kodeksu pracy.

Do Bogdana Orłowskiego, przewodniczącego Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli, nadszedł list z Senatu RP. List został nadany z Komisji praw człowieka, praworządności i petycji, która zajęła się nadesłanymi do niej petycjami z prośbami o zmianę prawa pracy tak, aby niedziele uczynić dniami wolnymi od pracy.

Petycje - oddzielnie, lecz w tym samym czasie - wysłały do Senatu m.in. Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli, walne zebranie Delegatów Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” i Rada Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we Wrocławiu.

Przewodniczący komisji senator Michał Seweryński zauważył, że w Sejmie trwają prace nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy "Kodeks pracy", który realizuje postulaty zawarte w petycji. W związku z tym podejmowanie prac legislacyjnych w tej kwestii nie wydaje się obecnie zasadne. Członkowie komisji zgodzili się z opinią jej przewodniczącego. Jednocześnie senatorowie postanowili skierować petycję do odpowiedniej komisji sejmowej w celu jej uwzględnienia w dalszych pracach nad projektem regulacji ustawowych.

Stenogram z posiedzenia - dokument

Notatka z posiedzenia Komisji - dokument

Nagranie z posiedzenia. (kliknij). Ważny dla nas fragment rozmów znajdziemy od 15. minuty i 33. sekundy posiedzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy