Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Będą czartery Kaliningrad-Wocław

Przedstawiciele siedemnastu biur podróży z Okręgu Kaliningradzkiego odwiedziło najpiękniejsze miejsca w diecezji.

Rosjanie spędzili na Dolnym Śląsku pięć dni. W tym czasie odwiedzili m. in. zamek Kliczków, manufakturę ceramiki w Bolesławcu, Lwówek Śl., Leśną, zamek Czocha, Karpacz, Cieplice-Zdrój oraz pałac Staniszów. Jak wyjaśnia Katarzyna Wróblewska z DOT, wizyta rosyjskich touroperatorów miała im przybliżyć najciekawsze miejsca Dolnego Śląska.

– Choć co nasz region odwiedza coraz więcej turystów z Obwodu Kaliningradzkiego, to goście byli mile zaskoczeniu znakomitymi warunkami pobytu w ośrodkach dolnośląskich. Wrażenie zrobiła na nich powszechność obsługi w języku rosyjskim – mówi Katarzyna Wróblewska, która w DOT zajmuje się sprawami kontaktów z partnerami wschodnimi.

Wizytę zakończyły warsztaty we wrocławskim Porcie Lotniczym. Dariusz Kuś, dyrektor portu rozmawiał tam z rosyjskimi gośćmi o możliwościach rozpoczęcia lotów czarterowych z Kaliningradu do Wrocławia. Pierwszy testowy lot ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Skorzystają z niego wyłącznie klienci biur podróży.

Na terenie Obwodu Kaliningradzkiego działają obecnie 22 biura podróży. Wszystkie, które były reprezentowane podczas wizyty na Dolnym Śląsku, posiadają akredytację polskiego Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma