Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jack Strong już niebawem

Kręcony m.in. w Legnicy film o płk. Kuklińskim ma już oficjalny zwiastun.

Trwają ostatnie prace przy produkcji filmu o płk. Ryszardzie Kuklińskim, słynnym amerykańskim szpiegu w strukturach Ludowego Wojska Polskiego. W amerykańskich operacjach działał pod nazwą "Jack Strong". Taki tytuł będzie nosił też powstający film.

W zeszłym roku część zdjęć kręcono w Legnicy, na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Hutników. Imitowały one słynny punkt wymiany Checkpoint Charlie z Berlina.

W filmie występuje m.in. Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska.

Fabuła filmu została stworzona o oparciu o wiele niepublikowanych dotychczas materiałów IPN, a także relacje amerykańskiego agenta wywiadu, który prowadził agenta-pułkownika w Warszawie.

Na portalu YouTube można obejrzeć już oficjalny zwiastun filmu.

Jack Strong - Trailer
pawel skibicki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma