GN 28/2018 Archiwum

Stop transgranicznym kradzieżom

Policjanci w ramach projektu „KrimiTech” spotykają się z mieszkańcami przygranicznych miejscowości. Radzą, jak nie dać się złodziejom samochodów.

Policjanci ze Zgorzelca razem z policjantami z Niemiec rozpoczęli cykl spotkań z mieszkańcami przygranicznych miejscowości. Jak wyjaśnia asp. Antoni Owsiak z KPP w Zgorzelcu, tematem spotkań są głównie sposoby zabezpieczania mienia przed złodziejami.

– Podczas ostatniego spotkania mówiono m. in. o tym, jak uniemożliwić złodziejowi kradzież samochodu – wyjaśnia.

Teraz wspólny, polsko-niemiecki punkt informacyjny zostanie utworzony w najbliższy piątek, 27 września, przed Urzędem Miasta i Gminy w Bogatyni. Od godz. 10-15 dyżurujący policjanci będą instruować mieszkańców i odpowiadać na ich pytania. Zjawisko kradzieży samochodów jest poważnym problemem na terenach przygranicznych. Projekt „KrimiTech - Stop transgranicznej przestępczości samochodowej”, realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007 - 2013.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma