GN 42/2020 Archiwum

Sukces piłkarzy U-10

Dolnośląskie reprezentacje chłopców i dziewcząt zagrały w Wielkim Finale "Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Chłopcy wywalczyli drugie miejsce.

Po zakończonych rozgrywkach Mariusz Krupczak, trener reprezentacji chłopców z województwa dolnośląskiego ocenił występ swojej drużyny.

- Udział w tegorocznych rozgrywkach był dla nas naprawdę udany, a zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Jestem bardzo zadowolony z chłopców, zagrali rewelacyjnie. Była to dla nas świetna przygoda i wspaniała zabawa. Mam nadzieję, że zdobyte tu doświadczenie pozwoli nam poprawić wynik w kolejnej edycji i być może już w przyszłym roku staniemy na najwyższym stopniu podium - powiedział trener Kupczak.

Także Aneta Siodłak, szkoleniowiec dziewcząt z Dolnego Śląska uważa, że jej podopieczne dały z siebie wszystko. - Widziałam, jak dzielnie walczyły do ostatniego gwizdka. Moim zdaniem, co najmniej trzy z nich mają w przyszłości szansę na piłkarską karierę.

Droga do Wielkiego Finału i zdobycia tytułu Mistrzów Polski w kategorii U-10 nie była łatwa. Finaliści musieli przebrnąć przez eliminacje gminne i powiatowe oraz wygrać finały w swoich województwach. Zwycięzcami Wielkiego Finału, który odbył się na stadionie Arki Gdynia, została reprezentacja chłopców z województwa łódzkiego oraz drużyna dziewcząt z Małopolski.

Sukces piłkarzy U-10   Dziewczętom nie poszło tak dobrze, ale zapewniają, że za rok się poprawią A. Kraszewski

Młodzi piłkarze i piłkarki sięgnęli nie tylko po upragniony Puchar Tymbarku, zaszczytny tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, ale także nagrodę główną, czyli bilet do Londynu. Z trybun stadionu Wembley będą kibicować reprezentacji Polski w meczu z Anglią, który zostanie rozegrany w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, dokładnie w 40. rocznicę historycznego remisu drużyny Kazimierza Górskiego.

W sportowej fieście udział wzięły 32 najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt będące reprezentacjami wszystkich województw. Dzieci wspierane były dopingiem rodziców, kolegów oraz gości specjalnych. Pod wielkim wrażeniem piłkarskich umiejętności byli David Petriashvili, przedstawiciel UEFA oraz Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Mecze obserwował również Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN.

- Z przyjemnością obserwowaliśmy postawę młodych zawodników, ich radość ze zdobywania bramek i odnoszenia zwycięstw. Widzieliśmy także rozgoryczenie, a nawet łzy po przegranych meczach. To uczy przede wszystkim pokory i umiejętności radzenia sobie z porażkami. Cieszymy się, że do tej edycji zgłosiło się aż tylu uczestników. To znaczy, że idziemy w dobrym kierunku - powiedział Majewski.

Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci województwa łódzkiego, którzy pokonali zawodników z województwa dolnośląskiego (2:1). W kategorii dziewcząt największą skutecznością wykazały się zawodniczki z Małopolski, które okazały się lepsze od zespołu województwa lubelskiego, pokonując przeciwniczki stosunkiem bramek (2:0).

Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Patronat honorowy nad turniejem objęły UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama