Nowy numer 28/2018 Archiwum

Spotkanie pograniczników

Kpt. SG Piotr Piekarski, komendant Placówki SG w Kłodzku, wziął udział w obchodach „Dnia Bezpieczeństwa”, które odbyły się w przygranicznym Jeseniku.

– Spotkanie z czeskimi policjantami było okazją do podsumowania działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa na polsko-czeskim pograniczu – mówi mjr SG Mieczysław Zieliński, rzecznik prasowy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Uroczyste spotkanie połączone było z pokazem działań służb ratunkowych. Dotyczyły one między innymi pościgu i zatrzymania przestępcy oraz pomocy pokrzywdzonym w wypadku drogowym.

– Akcja ratunkowa prowadzona była przez służby mundurowe z Polski oraz Czech. W centrum Jesenika zorganizowano także pokaz sprzętu służbowego, którym dysponują obie formacje – dodaje mjr Zieliński.

Polscy pogranicznicy pojechali do Jesenika na zaproszenie płk. Ludmily Andělovej, komendantki tamtejszej placówki czeskiej straży granicznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także policjanci i strażacy. Sudecki Oddział Straży Granicznej w Kłodzku obejmuje m. in. placówki w Legnicy i Lubaniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma