Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie bądź żabą!

Po wielkim sukcesie wiosennych rozmów 
przy „Salezjańskim Kociołku Kultury”, już w przyszły 
piątek 20 września odbędzie się spotkanie 
z ks. prof. Markiem Badajczakiem.

Salezjański Kociołek Kultury to tylko jeden z licznych pomysłów osób związanych z Gimnazjum Salezjańskim im. św. Dominika Savio w Lubinie. Jednak tak spodobał się uczestnikom, że postanowili powracać do niego co miesiąc.

– Celem naszych spotkań, na które zapraszamy powszechnie znanych i szanowanych gości, jest roztrząsanie i wyjaśnianie problemów pojawiających się na styku współczesnej kultury i życia chrześcijańskiego – wyjaśnia Zbigniew Rudnicki, jeden ze współorganizatorów „Salezjańskiego Kociołka Kultury”. – Tak się bowiem składa, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jakim stopniu kultura ta uwodzi nas i pochłania. Nie dostrzegamy, że wiele jej elementów jest nie do zaakceptowania dla kogoś, kto chce pozostać wierny Chrystusowi – uważa Z. Rudnicki. Dlatego osoby skupione wokół tej inicjatywy są zdania, że bez właściwego rozpoznania zawiłości współczesnej kultury może się okazać, że chrześcijanie będą się zachowywać jak żaby pływające w kotle, pod którym płonie ogień.

– Początkowo jest im dobrze, bo woda miło się nagrzewa, ale nawet nie zauważą, kiedy się ugotują – wyjaśnia Zbigniew Rudnicki. 
Jednak to nie stąd zapożyczono nazwę dla tej inicjatywy. – Dlaczego „Kociołek”? Bo do kociołka wrzucamy składniki, mieszamy, doprawiamy i smakujemy, ale na tym nie koniec. Z naczynia tego wydobywamy strawę, by karmić, dostarczać organizmowi (a w naszym przypadku społeczeństwu) pokarmu, potrzebnego do prawidłowego wzrostu – tłumaczy Zbigniew Rudnicki. 
Jednak nie samo karmienie jest jedynym celem spotkań organizowanych w ramach „Salezjańskiego Kociołka Kultury”.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma