Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kluby „GP” jadą do Warszawy

Kluby „Gazety Polskiej” z diecezji wezmą udział w warszawskim marszu 14 września.

A już jutro, 10 września o 18.00, w kościele pw. św. Barbary w Polkowicach członkowie Klubu „Gazety Polskiej” spotkają się w 41 miesięcy po tragedii smoleńskiej. Powodem spotkania będzie także 74. rocznica napaści Niemiec i Rosji Sowieckiej na Polskę 1 i 17 września 1939 r.

Jak wyjaśnia Wojciech Fenrich z Klubu „Gazety Polskiej” w Polkowicach, celem spotkania będzie modlitwa w intencji łaski Nieba dla wszystkich, którzy 41 miesięcy temu zginęli nad Smoleńskiem. - Będziemy również prosić Boga o życie wieczne dla tych, którzy 1 i 17 września w 1939 roku, 74 lata temu, stanęli w obronie ojczyzny i oddali życie w walce z agresorem niemieckim i Rosją sowiecką podczas II wojny światowej - mówi.

Klub „Gazety Polskiej” w Polkowicach weźmie udział wraz z innymi klubami z diecezji w marszu, który 14 września odbędzie się w Warszawie. W ogólnopolskim dniu protestu, pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa” ma odbyć się manifestacja prawicowych i patriotycznych środowisk z całej Polski.

- Jedziemy razem z NSZZ „Solidarność” Volkswagen Motor Polska. Jeśli ktoś jest chętny, aby pojechać razem z nami, zapraszamy! Wyjazd z Polkowic około godz. 1-2 w nocy z piątku na sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do środy, 11 września. Kontakt pod nr. tel. 512 435 496.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama