GN 28/2018 Archiwum

Kolejne inwestycje w strefie

Firmy VOSS Automotive Polska Sp. z o.o. oraz DRG Agro-Group odebrały zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

VOSS Automotive Polska deklaruje wydatki inwestycyjne na poziomie co najmniej 50 mln złotych, zatrudnienie co najmniej 50 nowych pracowników i utrzymanie zatrudnienia na poziomie 615 osób. VOSS Automotive to światowy lider w produkcji przewodów wykorzystywanych do redukcji zanieczyszczeń spalin, technik złączeniowych i przewodów dla systemów hamulcowych, układów zawieszenia pneumatycznego i paliwowych.

Firma istnieje od 1931 r. Od 2004 r. jest obecna na terenie podstrefy LSSE Legnickie Pole. Zakład był kilkakrotnie rozbudowywany, a każda rozbudowa skutkowała zwiększeniem produkcji i tworzeniem nowych miejsc pracy. Wraz z nową produkcją rozwijane będą usługi badawczo-rozwojowe w zakresie konstrukcji, produkcji prototypów i rozwiązań informatycznych. Przewiduje się, że dzięki centrum doskonalenia produkcji powstaną tu wysoce innowacyjne rozwiązania w zakresie redukcji emisji spalin.

Na terenie naszej diecezji działają dwie strefy ekonomiczne. Razem zatrudniają ponad 16 tys. osób   Na terenie naszej diecezji działają dwie strefy ekonomiczne. Razem zatrudniają ponad 16 tys. osób Roman Tomczak /GN

Drugi z inwestorów, DRG Agro-Group wyda 15 mln zł na stworzenie nowoczesnej cynkowni w podstrefie Legnica I. Zatrudnienie znajdzie tu co najmniej 25 pracowników. DRG Agro-Group to polska firma z siedzibą w Dzierżoniowie. Produkuje elementy z rur stalowych na potrzeby przemysłu i rolnictwa.

Stworzenie nowoczesnej cynkowni ogniowej pozwoli tej firmie oferować zagranicznym klientom najwyższą jakość produktów. Planowana inwestycja zakłada wykorzystanie najnowszych technologii i innowacji oraz wtórne wykorzystanie ciepła technologicznego i wód opadowych.

Zezwolenia wręczyli wspólnie Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Marek Skorupa - Wojewoda Dolnośląski, oraz Adam Grabowiecki, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tym roku firmy, które otrzymały zezwolenia w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych łącznej wysokości 200 mln zł oraz zatrudnienie 185 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu 1631 pracowników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma