GN 42/2020 Archiwum

Modlimy się o pokój

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, biskup Stefan Cichy w specjalnym liście zachęcał wiernych do modlitwy o pokój w Syrii.

Ordynariusz legnicki był dziś (07.09.) głównym celebransem podczas Mszy św. odprawianej w Krzeszowie w ramach XIV Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych.

Sprawie modlitwy o pokój w Syrii poświęcił także część swojej homilii. Wcześniej bp Stefan Cichy wystosował do wiernych specjalny list, w którym czytamy m. in.:

"Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wzywa wszystkich katolików na całym świecie do podjęcia modlitwy oraz postu w intencji pokoju w Syrii, zachęcam wszystkie wspólnoty parafialne oraz wszystkich duszpasterzy do włączenia się w tę modlitwę. W wigilię narodzenia Najświętszej Marii Panny, zachęcam, aby wierni naszej diecezji, zgromadzenia zakonne a także wszyscy ludzie dobrej woli, zgromadzili się we wspólnotach lub indywidualnie zanosili modlitwę i ofiarowali swój post w intencji pokoju w Syrii. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 19.00 i potrwa do północy.

Ustanawiając światowy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii, Ojciec Święty stanowczo potępił przemoc. Wezwał też wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju i pomocy humanitarnej dla Syrii, a także dla uchodźców przebywających w sąsiednich krajach" - napisał w liście bp Stefan Cichy.

Dziś agencje światowe podały informację, że szefowa unijnej dyplomacji, na spotkaniu w Wilnie poinformowała, że wszystko wskazuje na to, że strona to rządowa w Syrii użyła gazu przeciwko rebeliantom. Obecny na spotkaniu sekretarz obrony USA wezwał państwa europejskie do współpracy w ewentualnym ataku USA na Syrię. W tej sytuacji apel papieża Franciszka nabiera szczególnego znaczenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama