Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pełny po raz piąty

Pomagają wszyscy. Nawet nowożeńcy postanowili promować tę akcję na swoim weselu.

Trwa ogólnopolska akcja „Tornister pełen uśmiechów”, prowadzona przez Caritas Polska. Dzięki hojności wielu ludzi, najbardziej potrzebujące rodziny mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu wyprawek szkolnych dla swoich dzieci. 


Do programu przyłączyła się także Caritas Diecezji Legnickiej. Jak wyjaśnia ks. dr Tomasz Biszko, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej, przedsięwzięcie realizowane jest po raz piąty. – Celem akcji „Tornister pełen uśmiechów” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Co prawda ogólnopolski finał akcji odbędzie się 25 sierpnia, ale pomagać można nadal. Jak się okazuje, do legnickiej Caritas wciąż zgłaszają się potrzebujące rodziny. Do tej pory wpłynęło kilkadziesiąt podań z prośbą o wyprawki dla około 100 dzieci, a kolejne są nadsyłane. Zgłaszają się do nas przede wszystkim rodziny wielodzietne, których nie stać na zakupienie wyprawek dla np. piątki dzieci. – mówi ks. Tomasz. 


« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma