GN 42/2020 Archiwum

Rocznice biskupa

Oficjalne zaproszenie na modlitwę za jubilata oraz na jemu dedykowany koncert.

W czwartek 12 września o godz. 19.30 w legnickiej katedrze odbędzie się uroczysty koncert z okazji 15. rocznicy święceń biskupich bp. Stefana Cichego, ordynariusza diecezji legnickiej. Będzie on nosił nazwę "Per Crucem ad Lucem", co jednoznacznie nawiązuje do zawołania biskupiego z herbu bp. Stefana.

Koncert jest jednocześnie organizowany z okazji 50-lecia święceń prezbiteratu biskupa legnickiego, która to rocznica miała być świętowana 28 czerwca, jednak ze względu na zły stan zdrowia hierarchy została przełożona na wrzesień.

Wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Koncert specjalnie przygotował na tę okazję Hubert Kowalski - kompozytor i dyrygent, który już kilkukrotnie przedstawiał w Legnicy swoje dzieła. Było to m.in. w czasie zeszłorocznego oraz tegorocznego Marszu dla Życia, które odbywały się w Niedzielę Palmową.

W programie koncertu zaprezentowane będą utwory napisane specjalnie na tę okazję. Wraz z orkiestrą wystąpią chóry parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (opiekun: Benedykt Ksiądzyna) i parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu (opiekun: Małgorzata Duda).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama