Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pomóż spakować tornister!

Caritas Diecezji Legnickiej w ogólnopolskiej akcji „Tornister pełen Uśmiechów”. Celem akcji jest pomoc najuboższym uczniom w przygotowaniu się do rozpoczęcia roku szkolnego.

W ramach akcji „Tornister pełen Uśmiechów” Caritas Diecezji Legnickiej prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych.

– Trafią one do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu diecezji legnickiej. Przybory szkolne, zeszyty, plecaki można przynosić do biura legnickiej Caritas, przy ul. Okrzei 22 w Legnicy lub do swojej parafii – mówi ks. Tomasz Biszko, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej.

Tegoroczną kampanię wspierają m. in. Porozumienie Wydawców Edukacyjnych Nowoczesna Edukacja.

Za pośrednictwem Caritas takie wydawnictwa jak WSiP, Nowa Era, Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Żak, Zamkor, Cambridge i Lektorklett, bezpłatnie przekażą swoje podręczniki dzieciom. Takie podręczniki otrzyma także kilkudziesięciu uczniów z diecezji legnickiej.

Dzięki zeszłorocznej akcji „Tornister pełen Uśmiechów” przeprowadzonej na terenie diecezji legnickiej i zbiórce przyborów szkolnych w sklepach, udało się przygotować ponad 60 wyprawek szkolnych.

Akcja odbywająca się m. in. pod patronatem „Gościa Niedzielnego”, potrwa do 25 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma