Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zrobiło się Global(nie)

Firma SRG Global Bolesławiec sp. z o.o zainwestuje ponad 80 mln zł. w Podstrefie Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Właśnie otrzymała zezwolenie na działalność gospodarczą.

- Cieszę się, że firma podjęła decyzję o zainwestowaniu swoich środków oraz utworzeniu kolejnych miejsc pracy właśnie w Bolesławcu - mówił obecny na uroczystości przekazania zezwolenia Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

- Z dotychczasowych rozmów z przedstawicielami SRG Global wynika, że nowy zakład wyposażony będzie w najnowocześniejsze urządzenia oraz technologie przyjazne środowisku – dodał.

Firma SRG Global Bolesławiec deklaruje, iż zainwestuje co najmniej 82 mln zł oraz zatrudni nie mniej niż 50 nowych pracowników. Inwestycja zakończy się najpóźniej w grudniu 2017 roku.

W nowym zakładzie produkowane będą wyroby dla branży motoryzacyjnej. Oprócz SRG Global Bolesławiec, zezwolenia otrzymało jeszcze sześć firm, które będą prowadzić działalność gospodarczą  na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zrobiło się Global(nie)   Nowa firma chce zatrudnić w bolesławieckiej podstrefie ok. 50 osób. UM Bolesławiec

Zezwolenia wręczała Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o.  oraz Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki. W swoim wystąpieniu przypomniała, że do końca 2026 r. zostanie wydłużony okres funkcjonowania 14 specjalnych stref ekonomicznych.

Zgodnie z dotychczasowymi przepisami, mogły one funkcjonować do końca 2020 r. Przedłużenie okresu działalności stref o 6 lat spowoduje, że strefy nadal będą pełnić rolę zachęty inwestycyjnej.

Podczas uroczystości wręczenia zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej obecni byli przedstawiciele firm oraz przedstawiciele władz miast, w których zlokalizowane są poszczególne podstrefy. Zezwolenie dla SRG Global Bolesławiec  odebrała Kornelia Ordon – dyrektor operacyjny w SRG Global wraz z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem. SRG

Global jest jednym z największych na świecie producentów chromowanych elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma jest obecna na największych światowych rynkach, w tym  w Ameryce Północnej, Chinach oraz Europie Zachodniej i Środkowej .

W listopadzie ubiegłego zarząd SRG Global odwiedził już istniejącą fabrykę w Bolesławcu. Prezes Kevin Baird powiedział wówczas, że Bolesławiec wydaje się być idealnym miejscem dla przyszłych inwestycji jego firmy w Europie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama