Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kasia w Rio de Janeiro

Córka Alfredy Walkowskiej, wielkiej orędowniczki duchowości św. Hildegardy z Bingen, asystowała ojcu świętemu podczas Drogi Krzyżowej w Rio de Janeiro.

Katarzyna Walkowska jeszcze do niedzieli będzie odpowiedzialna za  komunikację i kontakt z mediami podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Razem z nią w Rio de Janeiro pracuje ok. 60 tysięcy wolontariuszy, działających w brazylijskim Lokalnym Komitecie Organizacyjnym.

- Kasia w Rio de Janerio przebywa od początku maja - wyjaśnia pani Alfreda, mama wolontariuszki. - Takie, po prostu, katolickie dziewczę. Tak została wychowana w domu, w którym wielbienie Pana Boga było rzeczą oczywistą.

Pobyt na Światowych Dniach Młodzieży w Kolonii, później w Madrycie, gdzie znalazła się w grupie młodzieży brazylijskiej przygotowywanej do odbioru krzyża, to wszystko wzbudziło w niej mocne pragnienie włączenia się w to wydarzenie dużo wcześniej, służyć już na etapie prac przygotowawczych.

Kasia w Rio de Janeiro   Identyfikator Katarzyny Walkowskiej. Legniczanka nie po raz pierwszy uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży Archiwum Katarzyny Walkowskiej

Czy to było proste? Absolutnie nie. Katarzyna wiele miesięcy walczyła o to, aby móc razem z grupą wolontariuszy z innych krajów pomagać w przygotowaniach do tego światowego wydarzenia.

Opuściła mieszkanie w Londynie, rozwiązała stosunek pracy i rozpoczęła przygotowania do wyjazdu.

Postanowienie było silniejsze od przeciwności, a umiejętności, jakimi wykazała się tuż po przybyciu na miejsce, otworzyły jej drogę do możliwości, jakich z pewnością się nie spodziewała.

Kilka dni temu Katarzyna Walkowska znalazła się wśród nielicznej grupy młodzieży modlącej się przy ojcu świętym  podczas Drogi Krzyżowej.

Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janerio zgromadziły pielgrzymów ze 175 krajów. Zarejestrowanych uczestników jest ponad 360 tysięcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy