Nowy numer 13/2023 Archiwum

Bezpieczeństwo w moich rękach

Mam nadzieję, że się uda i bez problemów dojdziemy do celu.

To jest moja najdłuższa pielgrzymka, bo startuję już z odległego Zgorzelca. Do tej pory chodziłem z grupą nr 2 z Jeleniej Góry.

W tym roku odpowiadam za bezpieczeństwo grupy nr 5 na dojściu do Legnicy. Porządkowym pielgrzymki, czyli tzw. porządkowym głównym, jestem po raz drugi. Zostałem nim w zeszłym roku.

Wówczas już na szlaku z Legnicy do Częstochowy byłem porządkowym "piątki". Bardzo dobrze dogadywałem się z księdzem przewodnikiem, dlatego, gdy padła propozycja, abym poprowadził „piątkę” do Legnicy, od raz się zgodziłem.

Idąc w głównej pielgrzymce szedłem razem z całą grupą innych porządkowych. Teraz odpowiadam sam za całą grupę pielgrzymów. Będę kierował ruchem i dbał, aby nic nikomu się złego nie stało.

Będzie to szczególnie ważne na bocznych, wąskich i krętych drogach, gdzie kierowcy bardzo często jeżdżą bardzo szybko i na przysłowiową pamięć. Ale mam nadzieję, że się uda i bez problemów dojdziemy do celu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.