Nowy numer 3/2019 Archiwum

Adoracja kontra opady

W Olszynie koło Lubania modlą się, żeby nie powtórzyła się zeszłoroczna powódź.

Księża z parafii pw. św. Józefa w Olszynie obok Lubania od rana zapraszają do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Intencją modlitwy jest ... prośba o ocalenie przed powodzią.

- Dzisiaj rano, kiedy wystawialiśmy Najświętszy Sakrament, woda w rzece płynącej przez centrum miasta była bardzo wysoka. Brakowało kilku, kilkunastu centymetrów i woda znowu zaczęłaby zalewać miasto - ocenia ks. Tomasz Metelica, wikariusz z Olszyny.

Przydała się technika - apel poszedł tzw. pocztą pantoflową, ale informacja była również powielana sms-ami oraz przez portale społecznościowe.

- Chwilami kościół jest prawie pusty, ale przychodzi sporo osób. Jest ciągły ruch. Usłyszałem nawet, że jedna dziewczynka modliła się w takim mniej więcej sposób: "Panie Boże spraw, żeby nie było w tym roku powodzi. Lepiej niech św. Mikołaj nie przyjedzie..." - opowiada ks. Tomasz Metelica.

Strach przed powodzią jest o tyle uzasadniony, że w zeszłym roku niewielki i spokojny strumień płynący przez Olszynę, po kilkugodzinnych opadach deszczu nagle wezbrał do tego stopnia, że ogromna fala powodziowa, o wysokości kilku metrów, dosłownie zniszczyła całe centrum miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy