Nowy numer 48/2020 Archiwum

Za polsko-czeskie patrole graniczne

Czeskiego policjanta odznaczono Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznanym przez polskiego ministra spraw wewnętrznych. Uroczystość odbyła się w ambasadzie RP w Pradze.

Mjr František Vlach otrzymał go za wybitne zasługi dla polskiej Straży Granicznej.

- Odznaczony policjant od 22 lat pełni służbę w Wydziale do spraw Cudzoziemców Policji w Pradze, realizując czynności m.in. w ramach Aparatu Pełnomocnika Granicznego Republiki Czeskiej - wyjaśnia mjr SG Mieczysław Zieliński, wz. rzecznik prasowy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

- Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu stale utrzymywana jest współpraca Policji do spraw Cudzoziemców Republiki Czeskiej z polską Strażą Graniczną w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości migracyjnej.

Do jego osobistych osiągnięć zaliczyć można wypracowanie, wspólnie z przedstawicielami Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, schematów postępowania w zakresie zapisów „Umowy między RP a RCz o współpracy w zwalczaniu przestępczości, ochronie porządku publicznego oraz współpracy na terenach przygranicznych”, w tym realizacji zadań w ramach wspólnych polsko-czeskich patroli - dodaje rzecznik .

Medalu mjr. Vlachowi wręczyła Grażyna Bernatowicz, ambasador RP w Pradze. Podczas ceremonii obecny był także ppłk SG Waldemar Hołodniuk, komendant Sudeckiego Oddziału SG. Medal przyznano z okazji święta Straży Granicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama