Nowy numer 42/2018 Archiwum

Za polsko-czeskie patrole graniczne

Czeskiego policjanta odznaczono Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznanym przez polskiego ministra spraw wewnętrznych. Uroczystość odbyła się w ambasadzie RP w Pradze.

Mjr František Vlach otrzymał go za wybitne zasługi dla polskiej Straży Granicznej.

- Odznaczony policjant od 22 lat pełni służbę w Wydziale do spraw Cudzoziemców Policji w Pradze, realizując czynności m.in. w ramach Aparatu Pełnomocnika Granicznego Republiki Czeskiej - wyjaśnia mjr SG Mieczysław Zieliński, wz. rzecznik prasowy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

- Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu stale utrzymywana jest współpraca Policji do spraw Cudzoziemców Republiki Czeskiej z polską Strażą Graniczną w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości migracyjnej.

Do jego osobistych osiągnięć zaliczyć można wypracowanie, wspólnie z przedstawicielami Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, schematów postępowania w zakresie zapisów „Umowy między RP a RCz o współpracy w zwalczaniu przestępczości, ochronie porządku publicznego oraz współpracy na terenach przygranicznych”, w tym realizacji zadań w ramach wspólnych polsko-czeskich patroli - dodaje rzecznik .

Medalu mjr. Vlachowi wręczyła Grażyna Bernatowicz, ambasador RP w Pradze. Podczas ceremonii obecny był także ppłk SG Waldemar Hołodniuk, komendant Sudeckiego Oddziału SG. Medal przyznano z okazji święta Straży Granicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy