Nowy numer 48/2020 Archiwum

Modlitwa wobec kataklizmu

Biskup legnicki zachęca do modlitwy o dobrą pogodę oraz w intencji poszkodowanych na skutek obfitych opadów deszczu.

Jak informuje ks. dr Mariusz Majewski, sekretarz bp. Stefana Cichego, do Legnickiej Kurii Biskupiej z wielu miejscowości diecezji napływają informacje o zagrożeniu oraz rodzinach poszkodowanych na skutek obfitych opadów deszczu na naszym terenie. Zgodnie z informacjami podawanymi w serwisach informacyjnych sytuacja ta dotyczy głównie mieszkańców powiatów: kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego.

- Biskup Stefan Cichy, ordynariusz legnicki oraz bp Marek Mendyk, wikariusz generalny powodowani pasterską troską, wzywają wszystkich wiernych diecezji legnickiej do gorliwej modlitwy o uproszenie łaski dobrej pogody oraz w intencji tych, którzy doświadczają skutków żywiołu - informuje sekretarz biskupa Cichego.

W niektórych parafiach rozpoczęła się już modlitwa w podanych intencjach. W parafiach dekanatu Bogatynia odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00). Z kolei w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni od 4 czerwca godz. 7.00 do 5 czerwca godz. 7.00 będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na terenie tej parafii leży bogatyńskie osiedle Markocice, przez które przepływa rzeka Miedzianka. To ona spowodowała wielkie zniszczenia podczas powodzi w sierpniu 2010 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama