Nowy numer 3/2019 Archiwum

Modlitwa wobec kataklizmu

Biskup legnicki zachęca do modlitwy o dobrą pogodę oraz w intencji poszkodowanych na skutek obfitych opadów deszczu.

Jak informuje ks. dr Mariusz Majewski, sekretarz bp. Stefana Cichego, do Legnickiej Kurii Biskupiej z wielu miejscowości diecezji napływają informacje o zagrożeniu oraz rodzinach poszkodowanych na skutek obfitych opadów deszczu na naszym terenie. Zgodnie z informacjami podawanymi w serwisach informacyjnych sytuacja ta dotyczy głównie mieszkańców powiatów: kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego.

- Biskup Stefan Cichy, ordynariusz legnicki oraz bp Marek Mendyk, wikariusz generalny powodowani pasterską troską, wzywają wszystkich wiernych diecezji legnickiej do gorliwej modlitwy o uproszenie łaski dobrej pogody oraz w intencji tych, którzy doświadczają skutków żywiołu - informuje sekretarz biskupa Cichego.

W niektórych parafiach rozpoczęła się już modlitwa w podanych intencjach. W parafiach dekanatu Bogatynia odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00). Z kolei w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni od 4 czerwca godz. 7.00 do 5 czerwca godz. 7.00 będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na terenie tej parafii leży bogatyńskie osiedle Markocice, przez które przepływa rzeka Miedzianka. To ona spowodowała wielkie zniszczenia podczas powodzi w sierpniu 2010 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy